fbpx

Náš blog

1. júla 2020
Ako spravne grilovat

Viete ako správne grilovať?

Letné dni sú tu a s nimi prichádza aj obdobie opekačiek, grilovania a dobrodružstiev pri vode. Ak aj vy milujete vôňu a chuť grilovaného syra, pozrite si naše video o tom, ako to robiť správne.
10. júna 2020
Tvarohove gulky recept

TVAROHOVÉ GUĽKY S JAHODOVOU OMÁČKOU

Tento čas jahôd bol vždy môj najobľúbenejší. Mám ho spojený s koncom školského roku, blížiacim sa letom a ovocím, ktoré je plná záhrada. Teraz, keď bývam v meste, nie je to už také jednoduché. Stále je to však obdobie, kedy je čerstvé ovocie oveľa dostupnejšie. A okrem toho, že jahody máme najradšej surové, nesmieme nikdy vynechať ani výborné tvarohové guľky.
10. júna 2020
Rezance s krémovou omáčkou z kyslej smotany

REZANCE S KRÉMOVOU OMÁČKOU Z KYSLEJ SMOTANY

Rýchle krémové cestoviny, ktoré potešia celú rodinu. Sú pripravené za pár minút, takže ideálny, rýchly obed je na stole. Ja som ich podávala s rezancami a to si vždy spomeniem na starkú, ktorá nám také tie domáce poctivé rezance pripravovala skoro každý piatok. Nielen naslano ale aj naskladko. Robíte ich ešte niekto doma ručne?
10. júna 2020
Mrkvová roláda s tvarohom

MRKVOVÁ ROLÁDA S TVAROHOM

Nedávno som robila mrkvovú tortu, ktorá veľmi chutila aj mojim dievčatám, ktoré sú na sladkosti dosť vyberavé. Tentokrát som sa rozhodla, že ju vyskúšame vo forme rolády a to bola ešte väčšia mňamka. Navyše obsahuje zdravú mrkvu a tvaroh. Takže s takouto sladkosťou som spokojná aj ja.
10. júna 2020
Slaný syrový koláč

SLANÝ SYROVÝ KOLÁČ

Slané koláče a chuťovky to je moje. Môžete ho jesť teplý alebo aj studený, na obed či ako slaný dezert. Základom sú vajíčka a výborný syr. Špenát môžete tiež nahradiť napríklad pórom, cherry rajčinami alebo aj cuketou. Už sa teším na sezónu čerstvej zeleniny, keď budem môcť tieto kombinácie variovať. A pri príprave som mala aj moje pomocníčky, veď pozrite.
10. júna 2020
Žltý tvarohový koláč

ŽLTÝ TVAROHOVÝ KOLÁČ

Aj keď všade na internete vidím, že všetci pečú na Veľkú noc mazanec alebo baránka,u nás z domu také veľkonočné koláče veľmi nepoznám. Mne sa pri spomienke na detstvo ako veľkonočný koláč vybaví práve tento žltý tvarohový. Poznáte? Ak nie vyskúšajte. Určite bude vhodný aj na iný sviatok. A čo je super, je ho plný plech pre celú rodinu.
12. mája 2020
sutaz s milacikom

Zahrajte sa s novým miláčikom

Zahrajte sa s novým miláčikom Po tom ako si vychutnáte skvelú chuť nášho miláčika, tak jeho veselé vrchnáčiky sa dajú využiť aj na ďalšie hry 🏗.
1. apríla 2020
Tvarohová bábovka

TVAROHOVÁ BÁBOVKA

Bábovka je veľmi vďačný koláč, ktorý zasýti celú rodinu a navyše pekne vyzerá aj no stole pre akúkoľvek návštevu. Ja som ju pripravila plnenú tvarohom Babička a je to tvarohom, ktorý najradšej používam na sladké aj slané pečenie.
1. apríla 2020
Syrové kysnuté rožky

SYROVÉ KYSNUTÉ ROŽKY

Skvelá chuťovka aj na blížiace sa jesenné dni. Vhodná pre návštevu, ale aj pre domácu pohodu.